O NAS

Strefa Architekta

i

Zamów wycenę

Aktualności

Organizujemy wystawy, uczestniczymy w targach, wprowadzamy nowe projekty, realizujemy ciekawe inwestycje, prezentujemy i promujemy nasze wzornictwo przy okazji ważnych wydarzeń kulturalnych, cieszymy sie z każdej publikacji o nas. O tym wszystkim przeczytacie Państwo poniżej.
Aktualności
Nadmorskie Dziewczęta - kolekcja autorskich plakatów

Nowe plakaty z serii „Nadmorskie Dziewczęta”

Wprowadziliśmy do oferty nowe plakaty z serii "Nadmorskie Dziewczęta" w których minimalistyczna postać smukłej kobiety w sukience, naszkicowana przez Franciszka Michałka w latach 60. stała się inspiracją do wykreowania pary nierozłącznych przyjaciółek, które zostały głównymi bohaterkami tej kolekcji. Dziewczęta symbolizujące styl lat 60. przenoszą się w czasie i zabierają nas w podróż po zakątkach współczesnego świata. Kolejne kompozycje są jak pocztówki, czy pamiątkowe fotografie z podróży, na których zawsze zobaczymy dziewczęta w „małej czarnej ”.

FREZO CUP 2023

Serdecznie zapraszamy na turniej golfowy FREZO CUP, który zostanie rozegrany 24 września na toruńskim polu Tatfort Golf Club.

Dekoracje elewacyjne w naszej ofercie

We współpracy z firmą Ornante wprowadziliśmy do naszej oferty nowy rodzaj dekoracji ściennych -okładziny elewacyjne do stosowania na zewnętrznych ścianach budynków. Jest to unikalny produkt, który powstaje na bazie tynku strukturalnego a faktura nakładana jest ręcznie.

Katalog 2022/23

Nowe katalogi i wzorniki z próbkami naszych grafik ściennych wysyłamy już do projektantów i dekoratorów wnętrz oraz do pracowni architektonicznych.

„Pingwin Pan” nowa seria posterów

Nowa seria posterów Pingwin Pan w kilku rozmiarach już dostępna w sprzedaży w naszym sklepie.

Album poświęcony życiu i twórczości Franciszka Michałka

Z przyjemnością informujemy o wydaniu drukiem albumu poświęconego Franciszkowi Michałkowi i jego niezwykłej twórczości. Publikacja nosi tytuł "Podróż do wnętrza czasu. Opowieść o Franciszku Michałku w 83 obrazach".

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Nowe wzorniki 2021/22 dla projektantów

Nowe wzorniki z próbkami naszych tapet trafiają już do projektantów w Polsce i za granicą.

Katalogi 2021/22 już dostępne

Zapraszamy do zapoznania się i pobrania naszych nowy katalogów w kilku wersjach językowych.

Sklep z dodatkami wnętrzarskimi

W październiku uruchomiliśmy sklep internetowy z naszymi autorskimi dodatkami wnętrzarskimi: poduszkami, figurkami, plakatami i grafikami. Serdecznie zapraszamy !

Zdrowych i Spokojnych Świąt

Życzymy Państwu zdrowych i spokojnych Świąt pomimo nieco surrealistycznej rzeczywistości w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, mając jednocześnie głęboką wiarę w rychłą poprawę sytuacji.

FREZO na 4 Design Days w Katowicach

Na poczatku lutego mogliściie Państwo podziwiać nasze tapety i inne dekoracje ścienne podczas targów 4 Design Days w Katowicach.
Kolekcja ceramiki

FREZO na wystawie „Cenne bo polskie”

Zostaliśmy zaproszeni przez Ewę Mierzejewską do udziału w drugiej edycji wystawy „Cenne bo polskie ”,która odbyła się w ramach Warsaw Home 2019.

Premiera dywanów FREZO na rynku brazylijskim

Na przełomie stycznia i lutego braliśmy udział w targach wnętrzarskich Abimad w Sao Paulo. We współpracy z brazylijską firmą Tapetah przygotowaliśmy kolekcję dywanów "Echoes" zaprojektowaną na podstawie naszego unikalnego wzornictwa. Dywan "Mania" na podstawie rysunku Franciszka Michałka z lat 60. otrzymał tytuł "Best in Show" przyznawany przez Zeca Camargo.

Wieczór poświęcony twórczości Franciszka Michałka w Sao Paulo

31 stycznia, w pięknych wnętrzach Galerii Tapetah w Sao Paulo odbył się wieczór poświęcony twórczości Franciszka Michałka.

O FREZO w ONET.PL

W Onet.pl o FREZO, wywiad przeprowadzony przez Monikę Zieleniewską.

Tapeta Kongo finalistą konkursu IWP

W obliczu prawdziwego boomu na dekorowanie tapetami ściany jest to produkt oryginalny. Wyjątkowość tego produktu polega na przetłumaczeniu na bryty tapety grafiki wielkoformatowej, co daje wrażenie imponującego fresku. Wiodącym atutem tego konceptu jest walor wizualny tapety, zgodnie z trendami nasuwającymi na myśl wzornictwo lat 50. XX w.

Nadmorskie Dziewczęta z nominacją IWP

Dwa z naszych projektów, „Kongo” oraz „Nadmorskie dziewczęta ” otrzymały nominację Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie do konkursu „Dobry Wzór 2018 ″ na najlepiej zaprojektowane produkty w Polsce.

Czas na Wnętrze o FREZO

„To się nadaje na film! ” – wielokrotnie powtarzałam sobie w myślach, gdy rozmawiałam z Piotrem Michałkiem na temat życiorysu i spuścizny jego ojca, Franciszka. Ten malarz tworzący od lat 50. XX wieku znany jest przede wszystkim w Toruniu i okolicach, bo działał głównie lokalnie. Do końca lat 70. XX w. zaprojektował i wykonał około czterdzieści dekoracji ściennych do domów wczasowych, sanatoriów i hoteli. Niestety, tylko nieliczne prace przetrwały do naszych czasów. Franciszek Michałek był także eksperymentatorem. Tworzył własne techniki, konstruował nowe narzędzia i opracowywał sposoby...

FREZO w Elle Decoration Polska

W numerze ELLE Decoration Polska (3/2018) możecie Państwo obejrzeć sesje zdjęciową krakowskiego wnętrza projektu Stellar Studio a w nim tapetę „Powitanie deszczu ” na podstawie monotypii Fr. Michałka z pierwszej połowy lat 60.
Tapeta w stylu vintage polskiej marki FREZO

Magazif o FREZO

Kiedyś zdobiły sanatoria, kawiarnie, biurowce, hotele i kina. Piotr Michałek (FREZO) opowiada o nowoczesnych, autorskich tapetach, które wskrzeszają malowidła ścienne popularne w czasach PRL-u. W gęstwie wzorów FREZO kryje się rodzinna historia.
FREZO na 4DESIGN DAYS

FREZO na 4 Design Days w Katowicach

Zapraszamy serdecznie wraz z T3 Atelier na święto designu, które odbędzie się w Katowicach w dniach 15-18 lutego 2018, podczas którego będziecie mogli Państwo zapoznać się z naszymi najnowszymi kolekcjami tapet oraz planami na 2018 rok – stoisko T3 Atelier numer 46. W dniach 15-18 lutego 2018 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach, odbędzie się III już edycja 4 Design Days – największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.

FREZO na Warsaw Home Expo 2017

Kilka migawek z naszego pobytu na targach Warsaw Home 2017 w Nadarzynie pod Warszawą. Warsaw Home to międzynarodowe targi wyposażenia wnętrz, które odbywają się w PTAK Warsaw Expo.
Spotkanie na Czerwono | nr.kat. 0040

Wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

26 pażdziernika z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebraliśmy wyróżnienie „Wzór Roku dla Kultury ” za nasze tapety inspirowane muralami z okresu PRL.

Statuetka MUST HAVE za kolekcje tapet „Czarodziejski Las”

W sobotę (7 X), podczas gali Must Have w ramach Lodz Design Festival odebraliśmy tę piękną statuetkę.
Łódź Design Festival 2017

FREZO na Łódź Design Festival 2017

Kilka migawek z wystawy Must Have i Łódź Design Festival na którym prezentowana była jedna z naszych tapet.

FREZO finalistą prestiżowego konkursu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Nasze adaptacje malowideł ściennych sprzed pół wieku zostały docenione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i znalazły się w gronie finalistów konkursu „Dobry Wzór 2017 ″.

Znak Must Have 2017 dla kolekcji „Czarodziejski Las”

Kolekcja tapet „Czarodziejski Las ”, która powstała w oparciu o projekty i szkice autorstwa Franciszka Michałka otrzymała znak Must Have 2017 przyznawany przez Łódź Design Festival.

„Ludojad” z nominacją Instytytu Wzornictwa Przemysłowego

Tapeta „Ludojad” (proj. Piotr Michałek) została nominowana do konkursu „Dobry Wzór 2017 ″ ,organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Magazyn „Sukces” o FREZO

Artykuł w magazynie "Sukces" o FREZO i historii naszych tapet.
...