Surrealismus

Strefa Architekta

i

Zamów wycenę

Pancernik

Nr kat. 0427 | G-I
Kolekcja ' Surrealismus '

Dodatki do wnętrz

Informacje

Malarski charakter

Tapety FREZO przygotowywane są ze szczególną dbałością o to, by zachowały malarski charakter. Dzięki temu, oryginalne dzieła z drugiej połowy XX wieku przeniesione na tapety, nie tracą swych walorów artystycznych. Sprawiają one wrażenie namalowanych, dokładnie widać pociągnięcia pędzla, a w przypadku szkiców i grafik, każdą, nawet najkrótszą, kreskę.

 

Indywidualne podejście

Nasze tapety są dostosowywane do rozmiarów konkretnej ściany. Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie, a wzór modyfikowany tak, by tworzył harmonijną kompozycję w dekorowanym pomieszczeniu.

 

Nietypowe rozwiązania

Realizujemy również nietypowe zamówienia, tym samym nasze wzory mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia nowej i unikalnej koncepcji Państwa wnętrza.

 

Czas realizacji

Standardowy czas realizacji zamówienia wynosi 21 dni. W przypadku większych bądź bardziej złozonych realizacji termin ustalany jest indywidualnie.

 

 

Płótno

Podłoże na flizelinie o strukturze płótna malarskiego. Tapety na tym materiale charakteryzują się matową powierzchnią i delikatną, nieco pastelową kolorystyką. Przeznaczone do wszystkich wzorów FREZO.

 

Proces przygotowania ściany do tapetowania oraz aplikacji tapety na ścianę sugerujemy zlecać doświadczonym firmom tapeciarskim.

 

Szerokość i ilość brytów

Nasze tapety podzielone są na bryty. Ich ilość i szerkość jest uzależniona od rozmiarów całej tapety oraz rodzaju podłoża, na którym została ona przygotowana, najczęściej mieszczą się w granicach 90-120 cm.

 

Sprawdzenie tapety przed położeniem

Przed przystąpieniem do klejenia tapety należy sprawdzić wszystkie bryty pod kątem zgodności kolorystycznej wszystkich brytów i spasowania wzoru. W tym celu należy rozłożyć tapetę na suchej powierzchni i ułożyć wszystkie bryty w kolejności zgodnej z projektem technicznym dołączonym do przesyłki z tapetą.

 

Przygotowanie ściany

Ściana przygotowana do tapetowania powinna być idealnie gładka, w jednolitym kolorze. Przed aplikacją tapety ściana powinna zostać zagruntowana odpowiednim środkiem.

 

Kleje

Zalecamy używanie klejów do tapet ciężkich. Wybór konkretnej, najbardziej odpowiedniej chemii jest uzależniony od rodzaju i przygotowania ściany, najlepiej więc pozostawić go fachowcom. Klej nakładamy tylko na ścianę - aplikujemy systematycznie pas szerokości brytu powiększony o kilkucentymetrowy zapas. W przypadku tapet wodoodpornych klej znajduje się na tylnej powierzchni tapety (tapeta samoprzylepna).

 

Cięcie brytów przez dwa (podwójne cięcie na ścianie)

Nasze tapety flizelinowe są przygotowane do tzw. cięcia przez dwa. Sąsiadujące bryty posiadają wspólną powierzchnię (pionowy pas ok. 2-3 cm), która na ścianie jest rozcinana, a zbędne fragmenty usuwane. Przy prawidłowym zastosowaniu tej techniki łączenia brytów powinny być niezauważalne. W przypadku tapet wodoodporonych nie należy stosować tej techniki ponieważ są one przygotowane do kładzenia na zakładkę (3-5 mm), która po montażu pozostaje n aścianie.

 

Dodatkowy zapas

Każda nasza tapeta jest powiększona w stosunku do wymiarów ściany o 5 cm z każdej strony. Dodatkowy zapas jest potrzebny w sytuacjach gdy np. ściana jest krzywa. Przykład: dla ściany o wymiarach 200 x 270 cm tapeta będzie miała rozmiar  210 x 280 cm.

Przy produkcji naszych tapet wykorzystujemy ekologiczne technologie które, dzięki wykorzystaniu barwników rozpuszczalnych w wodzie, pozwalają na bezwonny i ekologiczny druk, który  jest nieszkodliwy dla zdrowia i obojętny dla alergików. Stosowana przez nas technologia pozwala uzyskać powierzchnię o wysokiej trwałości, odporną na  działanie promieni słonecznych.

Używane przez nas podłoża tapet produkowane są na terenie Unii Europejskiej i posiadają wymagane certyfikaty.

 

Certyfikaty

Podłoża na flizelinie:
Atest higieniczny Państwowego Zakłady Higieny
Atest trudnopalności B1 wg. normy DIN 4102
Atest trudnopalności C -s1,d0 wg. normy EN 13501-1
Oznaczenie CE – EN 15102:2007+A1:2011

W celu otrzymania indywidualnej wyceny prosimy kliknąć przycisk poniżej i wypełnić formularz zamówienia. Skontaktujemy się z Państwem aby omówić szczegóły i przygotować kosztorys zamówienia.

 

 

 

Proces zamówienia krok po kroku

  • Wycena zamówienia
  • Przygotowanie projektu technicznego tapety (ewentualnie, dodatkowo wizualizacji) - do akceptacji przez inwestora/projektanta.
  • Określenie podłoża, na którym zostanie wykonana tapeta.
  • Przygotowanie zamówienia (dane do faktury, adres dostarczenia tapet wraz z tel. kontaktowym, termin wykonania).
  • Potwierdzenie zamówienia i projektu przez inwestora/projektanta i przesłanie drogą elektroniczną podpisanej kopii.
  • Opłacenie zamówienia.
  • Realizacja zamówienia, wysyłka kurierem, wystawienie faktury końcowej.

 

Dystrybutorzy lokalni

Tapety oraz inne produkty z naszej oferty możecie Państwo zamówić również poprzez naszych lokalnych dystrybutorów. W każdym z  miejsc uzyskacie Państwo wyczerpujące informacje na temat naszej oferty, zobaczycie próbki i ekspozycje tapet, tkanin i innych produktów. Nasi dystrybutorzy pomogą w wyborze produktu i przygtowaniu zamówienia.

 

 

Próbki na zamówienie

Na zamówienie przygotowujemy próbki konkretnych wzorów. Komplet próbek składa się z dwóch fragmentów wzoru oraz widoku całej tapety wykonanych na wybranym podłożu.

 

Pingwin Pan | Figurka ceramiczna | Hand-made FREZO

 

Zapraszamy do naszego sklepu z dodatkami wnętrzarskimi: posterami, poduszkami i figurkami.

 

sklep.frezo.pl