fbpx

Strefa
projektanta

ZAMÓW WYCENĘ

Tapety artystyczne

Tapety FREZO przygotowywane są ze szczególną dbałością o zachowanie malarskiego charakteru historycznych projektów i szkiców na podstawie, których powstały. Dzięki temu, oryginalne dzieła z drugiej połowy XX wieku przeniesione na tapety nie tracą swych walorów artystycznych. Sprawiają one wrażenie namalowanych, dokładnie widać pociągnięcia pędzla, a w przypadku szkiców i grafik, każdą, nawet najkrótszą, kreskę.

W ofercie znajdziecie Państwo również współczesne kompozycje, utrzymane w klimacie lat 50 i 60. przy tworzeniu których również używamy tekstur z oryginalnych prac sprzed ponad pół wieku.

Tapety są dostosowywane do rozmiarów konkretnej ściany, a wzór modyfikowany jest tak, by tworzył harmonijną kompozycję w pomieszczeniu. Realizujemy również nietypowe zamówienia, tym samym nasze wzory mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia nowej i unikalnej koncepcji Państwa wnętrza.

ZAMÓW WYCENĘ

KOLEKCJE TAPET

Niziołki

Wszystkie wzory z tej kolekcji zostały zaprojektowane współcześnie. Jest to jedyna kolekcja zawierająca wyłącznie tapety z przeskalowanymi powtarzającymi się motywami. Z założenia ma stanowić stylistyczne uzupełnienie innych kolekcji, swego rodzaju ofertę komplementarną. Zastosowane w kilku sąsiadujących pomieszczeniach Niziołki mogą dopełniać tematycznie wątek wprowadzony przez tapetę główną, natomiast w mniejszej przestrzeni mogą po prostu stanowić samodzielną aranżację ścian.

Zwierzyniec

Choć w kolekcji tej znajdziemy tapety z ptaszkami, robaczkami czy tajemniczym lasem nie jest ona adresowana wyłącznie do dzieci, a raczej do wszystkich, którzy cenią sobie dar nieskrępowanej wyobraźni, bez względu na wiek. Jednak Zwierzyniec jest inspirowany malowidłami i rysunkami Franciszka Michałka tworzonymi z myślą o dekoracji ścian w szkołach i przedszkolach. Oryginalne prace powstawały na przełomie lat 50. i 60. XX wieku.

Fryzy

Kolekcja zawierająca wyłącznie tapety z powtarzającymi się motywami. Zastosowane w sąsiadujących pomieszczeniach „Fryzy” mogą być dopełnieniem stylu narzuconego przez tapetę główną, natomiast w mniejszych przestrzeniach mogą stanowić samodzielną aranżację ścian. Dzięki różnorodności barw, wzorów i stylistyki nawiązującej do sztuki prekolumbijskiej, tapety sprawdzą się zarówno we wnętrzach w stylu boho, vintage, jak i loftowym.

Abstrakcje

Uniwersalność kolekcji Abstrakcje I opiera się na jej zróżnicowaniu. Składają się na nią autorskie wzory przeniesione wprost z murali i mozaik z lat 60. i 70. XX wieku. Klimat kolekcji tworzą dynamiczne kompozycje pulsujących malarskich plam, skontrastowanych z precyzyjnie dzielącym płaszczyznę rysunkiem. Obok propozycji utrzymanych w intensywnej nasyconej kolorystyce znajdziemy tu projekty wyciszone, ograniczone do pastelowej ciepłej lub chłodnej palety barw. Na szczególną uwagę zasługują niewątpliwie tapety-mozaiki projekty unikatowe nie tylko na polską skalę.

Abstrakcje II

Wszystkie tapety składające się na tę kolekcję zostały zaprojektowane współcześnie z wykorzystaniem motywów reprezentatywnych dla wzornictwa lat 50. i 60. Artystyczny klimat połowy XX stulecia odzwierciedlają charakterystyczne zestawienia barwne – oparte na grze nasyconych i przełamanych barw, w której szczególną rolę odgrywają zielenie, brązy i błękity, podkreślone głęboką czernią lub chłodną bielą. W skład kolekcji wchodzi zestaw wzorów odwołujących się do szerokiego wachlarza inspiracji – od sztuki etnicznej, poprzez europejski abstrakcjonizm a na wibrującym soczystymi barwami malarstwie rodem z Ameryki Południowej kończąc.

Czarodziejski las

Kolekcja łączy w sobie cechy ponadczasowego designu z wartościami wysokiej klasy malarstwa, zaskakując bogactwem kształtów, barw i faktur. Wzory pobudzają emocje, uchylając drzwi do wewnętrznego świata naszej wyobraźni. Jednocześnie dzięki wysmakowanej palecie barw opartej na odcieniach błękitów i zieleni zachowały łagodzącą napięcie, wyciszającą moc. W 2017 roku kolekcja tapet Czarodziejski Las została uhonorowana prestiżowym znakiem Must Have, przyznawanym przez ekspertów Łódź Design Festival.
FREZO DECORATION WALLPAPER

Panny i nimfy

W tej kolekcji bezwzględnie królują kobiety. Poszczególne wzory są inspirowane projektami dekoracji ściennych dla bydgoskich kawiarni i restauracji, pochodzącymi z drugiej połowy lat 50. XX wieku. Zdecydowaliśmy się zachować emanujący zmysłową energią klimat tamtych prac. To najbardziej sensualna ze wszystkich naszych kolekcji, hołd dla żywiołowej i pełnej emocji kobiecości. Kompozycje wyróżnia niezwykła dynamika i intensywna kolorystyka, przywołujące skojarzenia z filmami Nowej Fali i muzyką jazzową.

Surrealismus

Kolekcja tapet o szerokiej i zróżnicowanej tematyce obejmującej zarówno motywy zwierzęce, roślinne czy architektoniczne, jak i stylizowane postaci ludzkie. Składają się na nią obrazy, rysunki oraz monotypie z lat 60. XX wieku oraz współczesne kompozycje. Znajdziemy tu zarówno propozycje dla koneserów sztuki, jak i wielbicieli klarownego współczesnego designu. Utrzymane w onirycznym klimacie prace sprzed półwiecza, zachwycają mistrzowskim rysunkiem i finezją detali. Monochromatyczne czy utrzymane w przytłumionej palecie barw oryginały kontrastują ze współczesnymi adaptacjami o intensywnej nasyconej kolorystyce.

Szare miraże

Monochromatyczna kolekcja składa się z tapet, dla których punktem wyjścia były rysunki Franciszka Michałka wykonane w połowie lat 60. XX wieku. Brak koloru świetnie rekompensuje maestria rysunku oraz bogactwo i różnorodność faktur, tworzących subtelny surrealisty klimat poszczególnych projektów. Finezyjne postacie ludzi, zwierząt, wizje krajobrazu miejskiego szczególnie przypadną do gustu osobom wrażliwym na niuanse, poszukiwaczom oryginalnych rozwiązań plastycznych. Każda z tapet w tej kolekcji intryguje zarówno stylem, formą, jak i klimatem.

Szczegółowe informacje na temat użytkowania i właściwości naszych tapet artystycznych znajdziecie Państwo w zakładce Strefa Projektanta.

Pin It on Pinterest

Share This