TAPETY Z DUSZĄ na GDD 2016

Wystawa prac Franciszka Michałka oraz tapet FREZO

01.07 – 10.07.2016
Gdynia InfoBox
ul. Świętojańska 30
81-372 Gdynia

franciszek_michalek_138
Fr. Michałek, początek lat 70-tych, fot. Bohdan Olechnicki

Franciszek Michałek to jedna z najciekawszych postaci powojennej sceny artystycznej Torunia i Bydgoszczy. Jego zapomniane malowidła ścienne, zdobiące w latach 1950 – 1980 wnętrza sanatoriów, restauracji i budynków publicznych oraz inspirowane nimi tapety, przywrócone zostaną do świadomości dzisiejszego odbiorcy podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Podczas Gdynia Design Days 2016 zaprezentowane zostaną projekty i szkice autorstwa Franciszka Michałka oraz tapety zainspirowane jego wielkoformatowymi kompozycjami malarskimi. Będzie można również obejrzeć oryginalne, autorskie narzędzia, których artysta używał podczas pracy.

Twórczość wnętrzarska Franciszka Michałka to przemieszanie stylów i technik. Stylistyka prac zmieniała się wielokrotnie na przestrzeni trzech powojennych dekad, jednak cechą charakterystyczną niezmiennie pozostała płynna linia, żywa kolorystyka, przestylizowanie motywów roślinnych i zwierzęcych oraz wkomponowanie ich w surrealistyczne pejzaże.

W ramach wystawy zorganizowany zostanie konkurs dla projektantów, w którym nagrodzone zostaną najciekawsze pomysły na wykorzystanie tapet FREZO z kolekcji inspirowanych twórczością Michałka. Zaprojektowane wnętrza powinny nawiązywać do Gdyni – pole do interpretacji jest więc ogromne.

Konkurs startuje 1 czerwca, a na zgłoszenia czekać będziemy do 4 lipca.

Więcej informacji o festiwalu GDD 2016: www.gdyniadesigndays.eu

PROJ_419PROJ_015 PROJ_479

Franciszek Michalek, 1969, fot. Bohdan Olechnicki
Franciszek Michałek, 1969, fot. Bohdan Olechnicki

© Copyright FREZO 2016-2018
Wszystkie wzory chronione są prawem autorskim